Funda BATTLE

Somatik Deneyimleme Danışmanı,

Esnek Dayanıklılık Uzmanı ve Yoga Eğitmeni

 

1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra taşındığı SanDiego’da, SE® Enstitüsünün kurucusu Peter Levine ile tanışmasından bu yana, Türkiye’de ve Amerika’da Travmatik Semptom ve Sendromların İyileştirilmesi üzerine bireysel danışman, konuşmacı, inziva kolaylaştırıcısı ve eğitim koordinatörü olarak çalışmaya devam etmektedir. Somatic Experiencing eğitimini İrlanda’da aldıktan sonra Steven Hoskinson’ın yaratıcısı olduğu ileri düzey danışmanlık eğitimi olan Organic Intelligence Expert modüllerini tamamlamıştır.

İki yıl önce başlattığı ‘Esnek Dayanıklılık ve Öz-Düzenleme’ seminerleri ile bu seminerlerin son modülü olan ‘İçimdeki Büyücü’ inzivası yoğun bir ilgiyle devam etmektedir. Her iki çalışmanın özünde geçmişte ne yaşamış olursak olalım iyileşmenin, güçlenmenin ve koşuldan bağımsız mutluluğa ermenin’ ve; ‘her bireyin kendi eşsiz varlığını ve genel olarak yaşamı her yönüyle doya doya yaşayabilme cesareti kazanmasının’, bilimi ve pratiği yer lmaktadır.

Şimdiye kadar; Erken Gelişimsel Dönem travmaları; Bağ Kurma’; ‘Utanç ve Suçluluk’; ‘Travma ve hafıza’; ‘Travma Sonrası Stres Bozukluğu’, gibi spesifik onular üzerine aralarında Dr. Rick Hanson, PhD; Dr. Peter Levine, PhD; Dr. Stephen Porges, PhD; Dr. Bessel Van Der Kolk, PhD Steven Hoskinson, MA, MAT, Dr. Maggie Philips, PhD; Kathy Kain, MA, SEP; Caryn Scotto, MA, SEP, gibi öncü araştırmacı ve klinisyenler ile deneyimli danışmanlar için açılan çok sayıda uygulamalı seminere ve eğitime katılmıştır.

İyileşmenin ve güçlenmenin bütünleştirici bir yaklaşımla mümkün olduğuna olan inancı onu meditasyon, yoga ve beslenme konularında derinleşmeye yöneltmiştir.
Son yıllardaki çalışmaları özellikle inflamasyonun nedenlerini anlamak ve iyileştirmek üzerine odaklanmaktadır.
Seminerler ve bireysel danışmanlık hizmetleri yanında en keyif aldığı seyahat etmek ve yeni coğrafyalar, kültürler ve toplumlarla tanışmaktır.

Funda Battle, SEP, OIX

Tel +90 (532) 457.9028  +01 (619) 762.8950
Email: battlefunda@gmail.com
Skype funda.battle
Website  http://www.fundabattle.com
LinkedIn https://www.linkedin.com/in/funda-battle-93a34633/
Instagram https://www.instagram.com/fundabattle/