Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

İÇİMDEKİ BÜYÜCÜ

21 Mart 2019 - 24 Mart 2019

KAYIT VE Bilgilendirme için:
esnekdayaniklilik@gmail.com adresine email göndermenizi rica ediyoruz.
Sinir sistemlerimiz modern hayatın koşulları içinde adaptasyon kabiliyetini yitirdiği için, mutsuz, huysuz, tahammülsüz, bıkkın, yorgun bir hayatı sürüklemek zorunda kalıyoruz.
Ve hatta zaman içinde sağlık sorunları da ortaya çıkıyor.
Bir diğer sonuç ise doğuştan sahip olduğumuz yaratıcı gücü unutmamız. İyi haber şu ki; bu gücü hiç kaybetmiyoruz; yeniden etkin olmak ve hayata geçirilmek üzere içimizde bizi bekliyor.

Fiziksel ve ruh sağlığınız için çözüm yaratma sorumluluğunu üstlenmeye niyet ettiğiniz için sizi tebrik etmek istiyorum!
Bu çalışmadan sonra mutluluğunuzu, bedensel sıhhatinizi ve yaratma gücünüzü destekleyecek bir yaşam yaratmak için gerçekten neye ihtiyaç duyduğunuzu ve nasıl karşılayacağınızı anlamaya başlayacaksınız!

3 günlük inzivada niyetimiz sinir sisteminin işleyişini gözeten uygulamalar ile iyileşme ve güçlenme sürecini desteklemek.
Derin dinlemeyi ve duyduklarımızdan keyif almayı, kendimize adım adım yakınlaşırken dönüşmeyi ve dönüştürmeyi keşfedeceğimiz bir yolculuğa çıkacağız.

Programın içeriğinde:
En yeni bilimsel araştırmalara dayanan nörobiyolojik ve psikosomatik egzersizler;
Nörobilimle ve travma terapiyle örülü farkındalık ve şefkat pratikleri;
Beden ve hareket terapisi,
Ses terapisi,
Mandala dokuma yanında, aynı zamanda,
Derede yüzme, ormanda kaybolma, bir sofranın etrafında toplaşma yer alıyor.

“İÇİMDEKİ BÜYÜCÜ” 19 – 21 Ekim @ The Land Geyikbayırı
kayıt:esnekdayaniklilik@gmail.com

Perşembe
16:00 – 17:00 Tanışma
19:30 – 20:30 Akşam yemeği
20:30 – 22:00 Gökçe ile Ekinoks Kutlaması

Cuma
8:00 –9:30 Alexa ile 5 Rhythms® Hareket Meditasyon Pratiği
10:00–11:00 Kahvaltı
12:0 –13:30 Funda Battle ile Psikosomatik Çalışma – 1
13:45 – 15:00 Öğle yemeği
15: 00 – 17:30 Serbest zaman
17:30 – 19:00 Gökçe ile Sesin Şifası
19:30 – 20:30 Akşam Yemeği

Cumartesi
8:00 – 9:30 Alexa ile 5 Rhythms® Hareket Meditasyon Pratiği
10:00 – 11:00 Kahvaltı
12:00 – 13:30 Funda Battle ile Psikosomatik Çalışma – 2
13:45 – 15:00 Öğle yemeği
15: 00 – 17:00 Serbest zaman
17:00 – 19:00 Gökçe ile Mandala Dokuma
19:30 Akşam Yemeği

Pazar
8:00 – 9:30 Alexa ile 5 Rhythms® Hareket Meditasyon Pratiği
10:00 – 11:00 Kahvaltı
12:00 – 13:30 Funda Battle ile Psikosomatik Çalışma – 1
13:45 – 15:00 Öğle yemeği
15: 00 –16:00 Kapanış Çemberi

Not:
Funda Battle ile Psikosomatik Çalışma: Çalışmanın içeriğini, psikobiyolojik teori aktarımı ile birlikte bilinçli farkındalık ve şefkat egzersizlerine dayanan sinir sisteminin dilini çözmeye yönelik partnerli, tek, ya da grup çalışmaları oluşturacaktır. Bu buluşmaların amacı katılımcıların bireysel ve kültürel koşullanmalardan özgürleşmeleri ve doğuştan sahip oldukları eşsiz potansiyelle bağ kurabilmeleri için güvenli bir keşif alanı yaratmaktır.

Gökçe ile Sesin Şifası: Hepimizin içinde kendini iyileştirme gücü olan bir şifacı ve her şifacının da kendine ait otantik bir sesi var. Bu çalışma ile hem kendi içimizdeki şifacının sesi ile buluşacağız, hem de farklı kültürlerin ve kabilelerin şifa için kullandığı müzikler, tasavvuf müziğimizdeki ilahiler ve nefesler aracılığıyla derin dinlemeyi deneyimleyeceğiz.

Gökçe ile Mandala Dokuma Meditasyonu (Ojo de Dios): Tanrının gözü anlamına gelen Ojo de Dios bir Meksika halk sanatıdır. Renkli ipler ve çubuklar kullanılarak dokunan koruyucu bir tılsım, şans getiren bir nesne, bir ritüel ve meditasyon aracıdır. Bilinmeyenin ve bilinemez olanın gizemini vurgulayan, görmenin ve anlayışın gücünü temsil eden bir semboldür. Kalpteki niyetin netliği ile dokunan bu mandala sabrı ve dikkati desteklerken, zihni ellerin ve kalbin bütünlüğünde anda olmaya davet eder.

Alexa ile 5 Rhtyms Hareket Meditasyonu: 5 Rhtyms çalışması hareket eden bedeni kalp ve zihinle bağlantı kurmaya açılan bir kapı olarak görür. İçinde yer aldığı uzamla ilişkisinde karşılıklı bağ içinde olan bedende çok boyutlu algının, hislerin kaynak olarak erişilebilir olmasını sağlaması sayesinde “beden-diğeri-uzay” ilişkisel biraradalığını güçlendirerek mevcudiyet deneyimini bilinenin ötesine taşır.

KAYIT VE Bilgilendirme için:
esnekdayaniklilik@gmail.com adresine email göndermenizi rica ediyoruz.

GÖKÇE ES

Devlet Konservatuarı Şan Bölümünden 2001 yılında mezun oldu. 2008 yılına kadar farklı tiyatro ve dans topluluklarıyla yaptığı çalışmalar yanında bağımsız performanslar da sergileyen Gökçe, 2003 yılında tutkuyla bağlanacağı yoga ile tanıştı. 2011 – 2013 yılları arasında Cihangir Yoga’da Tao ve Vinyasa yoga derslerini yürüttü. Son beş yıldır oğlu Doğa ile birlikte yaşadığı Bodrum’da yoga derslerine kendi stüdyosunda devam etmektedir.

Tao, Zen, Tasavvuf, Sema, Kutsal şarkılar, Aktif meditasyon uygulamaları, Tantra, Şamanik şifa uygulamaları, Dokunma sanatları, Kadim gelenekler, Çember, Masal anlatıcılığı, Amerika yerlilerinin ritüel ve seremonileri üzerine farklı rehberler ile çalışmalarını sürdürmekte olan ve kolaylaştırcısı olduğu çalışmalarda bütün bu bilgeliklerin izlerinibulabileceğiniz Gökçe “Kendi özümün yolculuğunda tutkulu bir öğrenci’yim”, diyor.

ALEXA RANI SCHMID

Alexa, 2005’ten bu yana 5 Rythms® haritasının Wave ve Heartbeat düzeylerinde kolaylaştırıcısıdır. Aynı zamanda Integrated Body Psychotherapy (Bütünsel Beden Psikoterapisi) Danışmanı, Sistemik Ritüeller Kolaylaştırıcısı ve Skinner Releasing Teknik uygulayıcısıdır.

Ve halen psikosomatik bir yaklaşım ve 3 yıllık kapsamlı bir travma çözümleme eğitimi olan Organic Intelligence® HEARTraining®’de öğrenci olması yanında; farklı hareket ve şifa yöntemleri ile meditasyon teknikleri üzerinde araştırma ve çalışmalarını sürdürmektedir. “Hareket şifayı yaratır. Bu cümle hareket terapisi olan 5 Rythms kolaylaştırıcısı olarak grup içinde ve bireysel seanslarda alan tutarken sıkça tanık olduğum ve aynı zamanda kendim hakkında bildiğim bir gerçektir.

Hareket eden bedeni, kalbimle ve zihnimle bağ kurmada ve nihayetinde kabuklarımdan sıyrılma cesaretinin, ve eşsiz ruhani özümün ortaya çıkmasında ana kapı olarak görüyorum.” Alexa.

FUNDA BATTLE, SEP, OIX, Mindfulness ve Yoga Eğitmeni

Somatic Experiencing® eğitimini 2015 yılında İrlanda’da tamamladı. Uluslararası SE® Danışmanları arasında yer almakta olup lisanslı Travma Çözümleme Danışman’lığına dünya genelinde farklı kültür ve coğrafyalardan danışanlar ile devam etmektedir.Eğitimine Organic Intelligence® Master Programıyla PhD, Steve Hoskinson ile devam ediyor. Travma çözümlemeye devrimsel bir yöntemle yaklaşan, temelleri pozitif psikoloji ve nörobiyolojiye dayalı Organic Intelligence® HEARTraining® eğitiminin Türkiye Koordinatörü. HEARTraining SanDiego, USA’da Mentör.

Son 5 yılda insanın mutluluğunu ve ruhsal sağlığını desteklemeyi amaçlayan psikosomatik klinik araştırma ve yöntemler üzerine alanında dünyaca ünlü klinisyenlerle (Maggie Philips, Kathy Kaine, Peter Levine, Bessel Van DerKolk) sayısız çalışmaya katıldı.2018 Haziran’da Dr. Rick Hanson’ın Denver, Colorado’da düzenlediği ve deneyimli danışmanlara yönelik 10 günlük Nöropsikoloji ve Budizm üzerine NeuroDharma eğitimine burslu kabul edildi.

Gelişimsel psikoloji, Nörobiyoloji ve Kişilerarası nörobiyoloji ve Sufizm özellikle yoğunlaştığı alanlardır.Hayatın anlamının anda saklı olduğuna inanır. Kendini insanın anı keşfetme kapasitesini güçlendirmeye adamıştır. Kolaylaştırıcılığını yaptığı tüm çalışmaları Mindfulness ve Şefkat pratikleri üzerine kurulu olup psikosomatik yaklaşımları sentezlerken; insan olmayı yeniden hatırlamaya ve/veya öğrenmeye yönelik keşiflerdir aslında.

Detaylar

Başlangıç:
21 Mart 2019
Bitiş:
24 Mart 2019
Etkinlik etiketleri:
, , , , , , , ,

Organizatör

FUNDA BATTLE

Mekan

THELAND GEYIKBAYIRI
Geyikbayırı Mah. 3601 Sok. No:13 Konyaaltı,
ANTALYA, Türkiye
+ Google Haritalar

Bir cevap yazın